Merih Forum MMO /RPG League Of Legends TFT Dereceli Güncellemeleri - Remiks Curcunası

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TFT Dereceli Güncellemeleri - Remiks Curcunası

 
#1

Yakında oyundaki yerini alacak olan Remiks Curcunası'yla birlikte Zümrüt Aşaması'nın eklenmesi, hedef MMR düzenlemeleri ve daha fazlası olmak üzere dereceli TFT deneyimini iyileştirecek bazı değişiklikler yapıyoruz.


Özet: Teamfight Tactics: Remiks Curcunası'nın çıkışıyla birlikte dereceli sezonu da sıfırlanacağı için dereceli deneyiminde bazı değişiklikler yapıyoruz. Set ortası güncellemesi almayacak 4 aylık setlere geçtiğimiz için tırmanışınızı pürüzsüzleştirecek bazı güncellemeler getirdik. Bu güncellemelerde Zümrüt Aşaması'nın çıkışı, Şampiyonluk Aşaması'nın altındaki aşamaların LP erimesinin azaltılması ve birikmiş oyunların PC'de LoL ile eşdeğer olacak şekilde 14'e çıkarılması gibi değişiklikler yer alıyor. Ustalık ve üzerindeki oyuncular 2 haftalık bir tatilin tadını çıkarabilecekler!

Dereceli Güncellemesini Neden Şimdi Yapıyoruz?
2023'ün başlarında duyurduğumuz gibi TFT artık set ortası güncellemeleri almayacak ve yılda tam üç set çıkarmaya odaklanacak. Bunun neticesi olarak set ortası dereceli sezonu da sıfırlanmayacağı için sezonlar setin tamamı boyunca, yani 4 ay sürecek.

İlk değişikliğimiz Platin ve altındaki aşamalarda tırmanışın nispeten daha kolay ve daha hızlı olmasını sağlamak. Bunun ötesinde eskiye kıyasla yüksek aşamalara ulaşmak daha fazla oyuna girmeyi gerektirecek ancak girilecek oyunların yüzdesindeki artış, sezonun uzunluğunun artışından daha az. Daha basitçe ifade etmek gerekirse daha uzun sezonlar = tırmanmak için daha fazla oyuna girmek anlamına gelse de buradaki artış birbirine eşdeğer değil.

Bu aynı zamanda bir sonraki konumuz Zümrüt Aşaması'na da bağlanıyor.

[Resim: Emblems_emerald.png]


Karşınızda Zümrüt Aşaması
Remiks Curcunası'nın çıkışıyla PC'de LoL'e ayak uydurup Platin ve Elmas Aşamaları arasında yer alan Zümrüt Aşaması'nı oyuna ekliyoruz. Bu ilave aşamanın oyundaki yerini alması, derecelideki beceri farkı eğrisini düzleştirmeye yarayacak. Aşamalar arasındaki fark keskinleştikçe özellikle Platin ve Elmas Aşamaları bireysel olarak tüm oyuncuların beceri seviyelerini daha isabetli temsil etmeye başlayacak.

[Resim: Emblems.png]


Daha Çok Zaman, Daha Az Erime
Bu güncellemede aynı zamanda Ustalık ve üzeri aşamalardaki LP erimesi kurallarımızı da gözden geçiriyoruz. Erime sayesinde tırmanmış olduğunuz konumdaki yerinizi korumaya çalışıp dünyadaki en iyi TFT oyunculardan olduğunuzu kanıtlamaya devam ediyorsunuz. Bu güncellemeye kadar 10 oyun "biriktirip" dereceli oynamadığınız her gün için biriktirdiğiniz oyunlardan 1 tane siliniyordu. Biriken oyununuz yoksa tam tamına -250 LP kaybediyordunuz. Zirveye oynamanın teşvik edici olması gerektiğini düşünüyoruz ancak LP cezasını tüm aşamalara uydurmak yerine her aşamanın kendi prestijini yansıtacak şekilde değiştirmeye karar verdik.


Ustalık Aşaması'nda ceza artık -50 LP.
Üstatlık Aşaması'nda ceza artık -150 LP.
Ve son olarak Şampiyonluk Aşaması'nda ceza değişmedi, hâlâ -250 LP.

Ayrıca biriktirilebilen oyunların sayısını da 10'dan 14'e çıkarıyoruz. Sezonlar uzadıkça biriktirilebilen oyun sayısını arttırmak rekabet hevesini kırmadan oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Ustalık ve üzerindeki oyuncular artık 2 haftalık bir tatilin keyfini çıkarabilecekler!

Şimdilik bu kadar. Umarız Remiks Curcunası'nın dereceli sıralamalarında tırmanırken hızlanan ritme ayak uydurabilirsiniz!


kaynakBul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  TFT: Remiks Curcunası Oynanış Özeti wolf 0 88 11-11-2023, Saat: 15:20
Son Mesaj: wolf
  League of Legends, 22-23 Eylül 2016 PBE güncellemeleri dalaylama 2 5,410 10-12-2017, Saat: 16:25
Son Mesaj: ozgurdusunce02
  League of Legends, 26 Eylül 2016 PBE güncellemeleri dalaylama 3 6,216 15-06-2017, Saat: 23:38
Son Mesaj: kaftan00
  League of Legends, 7 Eylül 2016 PBE güncellemeleri xpkazım 0 3,775 10-09-2016, Saat: 20:21
Son Mesaj: xpkazım
  League of Legends, 31 Ağustos 2016 PBE güncellemeleri xpkazım 0 2,654 10-09-2016, Saat: 20:12
Son Mesaj: xpkazım

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.