• 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
TR Sro Sunucu Birleştirme 29/08/2022

 
#1

[Resim: gg_3b243630cab2b7e507.png]


Silkroad Online Türkiye’den herkese merhaba,

Sizlerin de bildiği üzere oyun hikayemizde rekabet faktörü en temel oyun dinamikleri arasında yer almaktadır. Rekabet faktörünü pekiştirmek, oyun heyecanını arttırmanın yanı sıra, birçok yeni dinamiğe vesile olmaktadır. Silkroad Online macerasında rekabeti arttırmanın ve oyun hikayesine yeni maceralar katmanın en heyecanlı olgularından birisi olan sunucu birleştirme Silkroad Online Türkiye’de ilk olma özelliği ile başlıyor.

Pergamon ve Zeugma sunucularında, sunucu birleştirme işlemi (Merge) gerçekleştirilecektir.

14 Eylül tarihi itibari ile Pergamon ve Zeugma serüvenleri birbirleri ile çarpışarak yepyeni bir maceraya kapılarını açacaktır. Bu birleşim sonucunda Smyrna ismi ile anılacak yeni bir hikaye doğacaktır!

Sunucu birleştirme işleminin ayrıntılı detayları rehber sayfasında ilan edilmiştir. Detaylar için tıklayınız.

Smyrna macerasında Pergamon ve Zeugma sunucularının kahramanlarına ve bu maceraya yeni katılacak macera severlere şimdiden başarılar dileriz!


[Resim: gg_ad552630cab787a78a.png]


[Resim: gg_9ac41630ca87d54bd1.png]Silkroad Online Türkiye’den herkese merhaba!

Sunucu birleştirme işlemi, oyun hikayesi gereği rekabet faktörünü pekiştirmek, oyun heyecanını arttırmanın yanı sıra, birçok yeni maceraya imkan sunabilmesi nedeni ile önemli bir oyun dinamiğidir.

Silkroad Online Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyacak bu birleşim işlemi ile Pergamon ve Zeugma sunucuları hikayelerini birleştiriyor. Bu iki güçlü sunucu birleşerek yeni heyecanlara ev sahipliği yapacaktır.14 Eylül 2022 Tarihinde iki sunucunun birleşerek yeni bir hikayenin kaleme alınacağı bu yeni maceranın ismi ise "Smyrna" olacaktır.

Şimdi gelin hep birlikte maddeler halinde sunucu birleştirme detaylarını inceleyelim.SUNUCU BİRLEŞİMİ TEKNİK DETAYLARI

 • Birleşim sonrası karakter isimleri nasıl belirlenecek?
Öncelikle tüm karakterlerin isimleri mevcut şekilde yeni birleşim sunucusuna geçiş yapacaktır. Ancak birleşen her iki sunucuda da aynı isim mevcut ise, bir ismi yalnızca bir karakter kullanabileceği için iki karakterden birisi ismini değiştirmek zorunda kalacaktır.

Bu iki karakterden hangisinin ismini değiştireceğini ise 3 madde ile belirlenecek ve isim kullanma önceliği sırası belirlenecektir.

Karakter Adı Önceliği  Öncelik Listesi


1  Yüksek seviyeye sahip karakter

2  Yüksek EXP miktarına sahip karakter

3  Oyundan çıkış zamanı daha yeni olan karakter

Öncelik belirlenirken ilk olarak karakterler arasındaki en yüksek seviye oyuncuya,

Eğer seviyeler eşit ise deneyim puanı oranına (Örneğin her iki karakterde 105 Seviye ise EXP (Deneyim puanı) yüzdesine,

Eğer deneyim puanları da eşit ise (Maksimum seviye ise) karakterlerin oyundan en son çıkış zamanı (Hangi karakter oyundan en son çıktı ise) baz alınarak öncelik tanınacaktır.

Öncelik alamayan ve karakter ismini değiştirmek zorunda olan oyuncular oyuna giriş esnasında karakter seçim ekranından karakter isimlerini değiştirebileceklerdir.

[Resim: gg_6f779630a5d8c3409e.jpeg]

Karakter adının değiştirilmesi gereken karakterlerin altında [ID Zaten Kullanılıyor] mesajı gözükecektir.

[Resim: gg_948f4630b864ee0d78.png]

Bu ekran üzerinden karakterinizin ismini değiştirebilirsiniz.


 • Karakterlerim ve eşyalarım silinecek mi?
Hayır, tüm karakterler ve karakterlere ait eşyalar olduğu şekilde birebir olarak korunarak birleşim sunucusuna aktarılacaktır.


 • Aynı hesap içerisinde hem Zeugma’da Hem de Pergamon’da karakterlerim var?
Bir sunucuda maksimum 4 karakter açılabildiği için eğer her iki sunucunuzda da toplamda 4'ten fazla karakter var ise karakter sayısını 4'e indirmeden oyuna giriş gerçekleştiremezsiniz. Karakter sayısı minimum 4'e indiğinde ise oyuna giriş yapabilirsiniz. Karakter seçim ekranından karakterlerini silmeniz veya silmeyi başlatmanız gerekecektir. 4 ten fazla olan karakterlerinizi görüntülemek için karakterlerin solundaki ve sağındaki ok düğmelerini kullanabilirsiniz

[Resim: gg_e558b630a5d33d5b9a.jpeg]
 • Karakter deposuna erişim nasıl olacak?
Karakterleriniz yeni bir birleşim sunucusuna taşınacağı için yeni bir karakter deponuz olacağından dolayı, eski sunucunuzdaki deponuzda yer alan eşyalarınız korunacak, ancak bu depoya erişiminiz “Birleştirme Öncesi Depo” isimli NPC üzerinden gerçekleştirilecektir.

Birleştirilmiş yeni sunucudaki NPC ’de < Birleştirilmiş Sunucudaki Depo > ve < Birleştirme Öncesi Depo > olmak üzere iki seçenek olacaktır. Birleştirme öncesi depoda herhangi bir eşya varsa, depo kopyalanacak, korunacak ve her zaman erişilebilir durumda olacaktır.

[Resim: gg_32464630a5e0467bb7.png]

Birleştirme öncesi depoya birleşim sonrasında eşya koyamayacaksınız ancak var olan eşyalarınızı yeni sunucudaki deponuza taşıyabileceksiniz.

Birleşim öncesi deponuzda eşya kalmadığında depo otomatik olarak silinecektir.Eğer her iki sunucuda da karakteriniz mevcut ise ve her iki hesabınızda da kasa genişletme eşyası kullanıldı ise; Birleştirme sunucusunda maksimum 2 genişletme eşyası kullanılabileceğinden ötürü, artan genişletme eşyaları otomatik olarak depoya aktarılacaktır.

[Resim: gg_9f591630a723731b3f.png]

Örnek: Bir hesabın Zeugma sunucusunda 1 adet depo genişletme eşyası kullandığı ve yine aynı hesabında Pergamon sunucusunda 2 adet depo genişletme eşyası kullandığı durumda, birleştirilen sunucuda o hesabın deposu otomatik olarak 2 adet depo genişletme eşyası kullanmış gibi genişletilir, fazladan kalan 1 adet depo genişletme eşyası depoya aktarılır.
 • Birleşim sonrası guild isimleri nasıl belirlenecek?
Tıpkı karakter isimleri gibi guild isimleri de korunarak yeni sunucuya geçiş yapılacaktır. Mevcut guildiniz olduğu şekilde taşınacak ve aynı isimle kullanmaya devam edebileceksiniz.

Ancak her iki sunucuda da var olan guild isimlerinin olması durumunda, yalnızca bir guild ismi kullanabileceği için;

Önce hangi guild daha yüksek seviye ise, seviyelerin eşit olması durumunda ise guild puanı hangi guildin yüksek ise o guild ismi kullanmaya devam edebilecektir. Öncelik hakkı olmayan guild masterı oyuna giriş ekranından guildinin yeni ismini belirleyebilecektir.  İsim değiştirmesi gereken guildin üyeleri isim değişikliğini beklemeksizin oyuna giriş gerçekleştirebileceklerdir ancak guild masterı yalnızca guild yeni ismini belirlediğinde giriş yapabilecektir.


Guild adı önceliği  Öncelik Listesi

1  Yüksek guild seviyesine sahip guild

2  Yüksek guild puanına sahip guild

3  Daha eski kurulma tarihine sahip guild


[Resim: gg_b94f5630b86b45a3d1.png]

 • Kale sahipleri silinecek mi?
Sunucu birleşimi sonrası tüm kaleler sıfırlanacak ve ilk savaşa kadar kalelerin sahibi olmayacaktır. Aynı zamanda sunucu birleşimi öncesi kale sahibi tüm guildlerin mevcut vergileri toplamasına imkan tanınacaktır.

Buna göre iki sunucuda da son kale savaşları 11 Eylül'de yapılacaktır.


 • Akademi sıfırlanacak mı?
Hayır akademi puanları olduğu gibi aktarılacak, ancak iki sunucunun birleşmesi sonucunda akademi sıralaması doğal olarak mevcut puanlara göre yeniden belirlenecektir.


 • Pet ve Arkadaş isimleri silinecek mi?
Evet, tüm pet ve arkadaş isimleri sıfırlanacak olup, oyuncular dilerse eski pet isimlerini tekrar kullanabilir ya da yeni bir isim belirleyebilecektir.


 • Meslek İsimleri Sıfırlanacak mı?
Evet, tüm meslek isimleri sıfırlanacak olup, oyuna giriş yaptığınızda yeni veya daha önceki meslek isminizi kayıt edebilirsiniz.

 • Meslek Seçimi
Oyuncular sunucu başına yalnızca 1 meslek seçebilirler. Dolayısıyla eğer birleşim öncesinde her iki sunucuda da karakterleri var ve meslek seçimi farklı şekilde yapıldı ise, her iki meslek arasında daha yüksek meslek seviyesine sahip olan meslek o kullanıcının yeni sunucudaki mesleği olmuş olur.  Meslek eşyaları ve kostümleri karakter üzerinden otomatik olarak çıkartılıp, çanta veya depoya aktarılacaktır. Çanta veya depoya konulan meslek eşyası veya kıyafetler yeni birleştirilmiş sunucuya transfer edilecektir.

Sunucu birleştirmeden dolayı meslekten çıkmak için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. • Ranklar Sıfırlanacak mı?

Evet, unique rank, meslek ve kale rankları dahil olmak üzere tüm ranklar sıfırlanacaktır. Birleşim sonrasında tekrar ranklar aktif olacaktır.Bul
Alıntı

 
#2

birleşsin bakalımBul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Knidos Yeni Sunucu koray 0 96 09-09-2023, Saat: 20:44
Son Mesaj: koray
  Kış Etkinliği (21.12.2022 ~ 11.01.2023) Deli Profesör 0 172 25-12-2022, Saat: 16:02
Son Mesaj: Deli Profesör
  Cadılar Bayramı Etkinliği (26.10.2022 ~ 16.11.2022) kelle_avcısı 1 242 30-10-2022, Saat: 00:38
Son Mesaj: dalaylama
  Yeni Sunucu Duyurusu; Olympos kelle_avcısı 2 352 25-10-2022, Saat: 16:35
Son Mesaj: kelle_avcısı
  Patara & Misis Sunucu Birleştirme 2022 wolfran 0 226 25-09-2022, Saat: 14:30
Son Mesaj: wolfran

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.