• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TR SRO ticaret

 
#1

deli profesör konu açarda biz geri mi kalırız Smile silki ona bırakmayız 

Ticaret

Farklı bölgeler arasında mal takası veya bir bölgede olmayan malların o bölgeye satılması, bu İşlerin kazanç elde etme amacıyla yapılması "ticaret" olarak ifade edilir. Silkroad Online Türkiye'de ticaret sistemi genel ticaret kurallarına mümkün olduğunca uygundur, ancak sistemin yapısı ticaret etkinliklerin eğlenceli yönünü vurgulamak amacıyla sadeleştirilmiştir. Ticaret genel olarak üç kategoriye ayrılır: İş etkinlikleri, konsinye ve hedef ticaret.
 

[Resim: gg_fc7525fa2731270679.jpg]
 
Ticaret kategorileri

İş Etkinlikleri
İş seviyesini yükseltmek amacıyla yapılan aktiviteler olan bu görevler tamamlandığında oyuncuya Job EXP verilir. Bu görevleri belirli NPC’lerle görüşerek alabilirsiniz. Görevler daha çok ticari ya da kaçakçılık İşlemleriyle ilişkilidir.. Oyuncuyu daha yüksek seviyedeki oyuncuların tacizinden korumak için bir “Güvenli Mod” bulunmakatadır.. Bu mod'da seviyesi sizin seviyenizden 5 veya daha fazla yüksek olan oyuncuların saldırılarına karşı korunacaksınız. Ancak Güvenli Modda konsinye ve hedef ticareti yapamazsınız.
Konsinye
Malları bir NPC’ye emanet ederek dolaylı yoldan ticaret yapabilirsiniz. Özel ürünlere yatırım yaparsanız ve ticaretiniz başarılı olursa, yaptığınız yatırımla orantılı olarak kazanç elde edeceksiniz. İş kıyafeti giyip giymediğinize bakmaksızın özel ürünleri yatırım yapmak amacıyla elde edebilirsiniz, ama bir İşi alırken özel ürünleri elde etme şansınız daha yüksektir. Bir İş kıyafeti giydiğiniz zaman düşman İşlerin sahip olduğu özel ürünleri de ele geçirebilirsiniz.
Hedef Ticaret
Bu, karakterin doğrudan yükleme yaptığı ve özel ürünleri sattığı, ticaretin başarılı olması halinde büyük kazanç sağladığı doğrudan ticarettir. Job Rank 1' den itibaren Target Trading geçerlidir. Başlayabilmek için oyuncu her şehirde hedef ticarete kaydolmak amacıyla doğru NPC’yle görüşür. Ticaret yolu kaydın yapıldığı her şehirden Hotan’a kadar uzanır. Ticaret esnasında karakter saldırıya uğrarsa ve ölürse taşınmakta olan tüm özel ürünler düşecektir.
* Ticaret yalnızca NPC tarafından olabilir.
Avcı tüccarla konuşabilir, Hırsız ise kaçakçılık yapanlarla konuşabilir.
Ticaret NPC’si Constantine'de, Jangan’da, Donwhang’da, Semerkand’da ve Hotan’da bulunmaktadır.[Resim: gg_ac8845fa277b3430f6.jpg]
 
Ticari Mallar

Ticari Mallar ve Kaçak Mallar
 Bu mallar İş etkinlikleri için gereklidir. Bu mallar, sadece bir İş becerisiyle çağrılan nakliye aracının ambarında depolanabilirler.

Özel Ürünler
Konsinye ve hedef ticaret için gerekli olan eşyalar. Normal mod'da bu eşyalar avlanarak elde edilebilir. İş Modunda iken bunlar canavarları avlayarak veya karşı işin karavanlarına saldırarak elde edilebilir. Elde edildiğinde, bu eşyalar Specialty Goods Sack'ta saklanır ve konsinye ve hedef ticarete özel nakil araçları ile ticareti yapılır.
* Oto öğe paylaşımlı bir partide bulunduğunuzda, özel eşyalar sırasıyla parti üyelerine paylaştırılır. (Trader Sack'ı öğrenmeyen parti üyelerine paylaştırılmaz).
* Trader Sack'ı öğrendiğinizde, Yetenekli Pet özel eşyaları alabilir.

 
Ticaretin Kazançları

Blue(Black) Stone
Bu, başarılı bir ticaret üzerine Avcılara(Hırsızlara) verilen bir öğelerdir
Bu malzemeler Shining Stones oluşturmada kullanılırlar.

Tickets
Bunlar, başarılı bir ticaret üzerine Avcılara (Hırsızlara) verilen öğelerdir. Verilen bilet sayısı başarıyla teslim ticari malların sayısına eşittir.
   
Medium                       Değiştirilen ticket sayısı                   
10 lowest-quality media           1 ticket
10 low-quality media               3 ticket
10 medium-quality media        5 ticket
Bul
Alıntı


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.