Merih Forum Oyun Haber / Diğer VODAFONE FREEZONE ŞAMPİYONLUK LİGİ’NİN STARTINI MECLİS BAŞKANI BİNALİ YILDIRIM VERDİ

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VODAFONE FREEZONE ŞAMPİYONLUK LİGİ’NİN STARTINI MECLİS BAŞKANI BİNALİ YILDIRIM VERDİ

 
#1

Vodafone’un gençlik markası Vodafone FreeZone ile destek verdiği, Türkiye’nin en büyük espor ligi Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi, Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük espor tesisi Riot Games Espor Sahnesi’nde yeni sezona merhaba dedi. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2019 Kış Mevsimi’nin ve Riot Games Espor Sahnesi’nin görkemli açılışına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy da katıldı.

[img=879x0]https://i0.wp.com/oagtr.com/wp-content/uploads/2019/01/1548064088_BinaliYildirim_EnginAksoy2.jpeg[/img]


Profesyonel esporcularla muhabbet eden ve League of Legends oyunu hakkında bilgi alan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, oyuncularla yaptığı sohbetin ardından Riot Games Espor Sahnesi’ni dolaştı. Türkiye’de 4 milyon oyuncunun bulunduğunu ve 10 milyon kişinin espor ile ilgilendiğini söyleyen Yıldırım, “Bilgisayar oyunu, nasıl profesyonelliğe dönüşüyor; bunun en güzel örneğini burada görüyorsunuz. Riot Games’e ve Vodafone FreeZone’a teşekkür ediyorum. İstanbul için bu işte öncü olmak, bu işi başlatmak çok güzel bir şey. İstanbullu olarak hepimiz bundan gurur duyuyoruz” dedi.

[img=879x0]https://i1.wp.com/oagtr.com/wp-content/uploads/2019/01/1548064087_BinaliY__ld__r__m.jpeg[/img]
2019 Sezonunu değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ise şunları söyledi: “Vodafone FreeZone olarak, esporun en büyük destekçisi olmayı sürdürüyoruz. Espor ekosisteminin büyümesine destek olmak ve ülkemizde esporun gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Yaptığımız işbirlikleriyle oyunculara fayda sağlayacak projelere imza atıyoruz. Espor, ülkemizde yeni bir kavram gibi dursa da taraftarlık bilinci oluşmuş, çok güçlü bir alan. Aynı zamanda, gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bir tutku alanı olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizdeki en büyük profesyonel espor ligi League of Legends Şampiyonluk Ligi’ne isim sponsoru olduk. Riot Games’in Türkiye’de isim hakkı verdiği ilk firmayız. 2 yılda espor pazarına yaklaşık 12 milyon TL’lik yatırım yaptık. 2022 yılının sonuna kadar toplam yatırımımızın 30 milyon TL’ye ulaşmasını planlıyoruz. Türkiye’de espor hızla gelişiyor. Bunun en önemli mihenk taşlarından biri, şu anda bulunduğumuz Riot Games Espor Sahnesi. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi maçları, bu yıl bu sahnede canlı ve seyircili bir şekilde yapılacak. Bu mekân sayesinde esporseverlerin maç keyfinin daha da artacağını düşünüyoruz. Ligin isim sponsoru olarak, tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz.”

10 TAKIM MÜCADELE EDECEK

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde yeni sezon ile birlikte geçilen Franchise sistemi sayesinde artık ligde 8 takım yerine 10 takım mücadele edecek ve ligden düşme veya lige çıkma olmayacak. Aynı zamanda ligde olan her takımın bir de akademi takımı bulunacak. Bu takım her hafta Akademi Ligi’nde mücadele edecek.


MAÇ GÜNLERİ BİN SEYİRCİ AĞIRLANACAK

Gerçekleştirilen yeniliklerle geçtiğimiz yıllara göre daha rekabetçi hale gelen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi maçları, bu yıl Riot Games Espor Sahnesi’nde seyircili ve canlı bir şekilde oynanacak. Bu sahne maç günlerinde yaklaşık bin seyirci ağırlayabilecek. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde maçlar sadece Cumartesi ve Pazar günleri, günde 5 maç olacak şekilde oynanacak. Maçlar Lolespor Youtube ve Twitch kanalında canlı yayınlanacak.
Bul
Alıntı


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.