• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
warlock rehberi 2

 
#1

Öncelikle warlock hakkında biraz bilgi verelim.Warlock ne wizard kadar yüksek bir damage vurabilir ne de cleric kadar çok kullanışlı bufflara sahiptir ne de warrior kadar sağlamdır.Warlockun temeli debufflarında yatar.Debuff rakibe ya da moba curse(lanet) atmak anlamına gelir.Warlockla pvp yapacak holy speeli olmayan bir characterin vay haline.Gelelim skillerimize.

Mind Control serisi (Zeka kontrolü serisi)

Dark Seed (Kara tohum)
[Resim: atmb7q.jpg]
Bu skill dark mentalis serisindeki kullandığınız skillerin her lv up da belli bir oranda daha fazla vurmasını sağlar.Warlocklar için yararlı bir skilldir passive işlevi görür açılması gereklidir.

Strap: (Bağlama çemberi ya da bant) 
[Resim: 2cia0dg.jpg]

Bu skill her uplandığında belli bir oranda zerk topları kazanmanızı sağlar.Sadece dark mentalist grubundaki skiller için bu durum geçerlidir.

Dark Mentalist serisi ( Kara anlıkçı serisi) Kısaca Dotlar.Warlockta rakipte kullanıldığı anda belli bir oranda hp götüren skillerdir.Çok fazla değil 2 saniyede 1 dot 110 levelde 2.5k kadar bir hasar verir.2 dot 2 saniyede 5k hasar verir.Şiddetle tavsiye ederim.Açılması zorunlu olan bir skill grubudur.

Blaze: (Alevlendirmek&Ateş) 
[Resim: 34eaiac.jpg]

Gördüğünüz gibi bu skill bende açık değildir.Çünkü rakipe her dot kadar vurabilir ancak fire debuff u attığı için bence gereksizdir.

Toxin: (Toksin&Zehir)
[Resim: 317jgpl.jpg]

Bu skillde blaze ile aynı işi görür tek farkı bu sefer poison debuffu verir.Bu skillide blaze ile aynı sebepten dolayı açmadım.

Decayed: (Aşınmış,çürük,çürümüş)

[Resim: j9a93c.jpg]

Bu skilli açmanızı tavsiye ederim.Çünkü rakibinize bleed debuffu atar.
Bleed nedir?
Bleed rakibinizin bir yerinde kesik açar ve kanamaya yol açar.Belli bir miktarda rakibin mag&phy defansını düşürür.Bu yüzden Decayed dotu önemlidir.

Curse Breath: (Lanet Nefesi)
[Resim: es7z35.jpg]

Bu skillde ise dull özelliği olup açmışımdır.Decayed ile aynı sebeplerden dolayı
Dull nedir?
Dull rakibinizi yavaşlatmaya yarayan bir skilldir.Cold skilleri ile aynı işlevi görür.Bazı karakterlerde dull ile daha fazla damage atabilirsiniz.bkz:Warrior

Dark Blaze-Toxin Invasion blaze ile toxin skillerinin grup saldırı modudur.Bu skilleride açmanızı tavsiye etmem.3 kişiye birden etki eder ve çok geç atar.Debuffları fire ve poison olduğundan gereksizdir foruma koymaya üşendim o yüzden resimleri yok [Resim: kop.gif]

Dark Decayed: (Kara aşınmış&çürük&çürümüş)

[Resim: 6oed15.jpg]

Bu skilli ekstra olarak kullanabilirsiniz.Bu skilli fortress war&job war gibi kalabalık ortamlarda kullanarak rakiplerinize 3 kişiye birden dark decayed atabilirsiniz.Damageleri diğer dotlar ile aynıdır.Tek fark biraz geç atar ve 3 kişiye etki eder.Bleed debuffu atar.

Dark Breath: (Kara nefes)

[Resim: 3010pdv.jpg]

Bu skill dark decayed ile aynı işlevi görür.Bu sefer dull debuffu atar.3 kişiye etki eder sabit dot damagesine sahiptir.

Raze serisi(Tahrip serisi&Yıkım Serisi)

Bu grupta kullanacağımız debufflar vardır.

Physical Raze: (Fiziksel tahrip&yıkım)

[Resim: 2uivxc6.jpg]

Bu skill rakibinizin fiziksel defansını düşürür.İster açın ister açmayın ben açmadım.Warlock magic attack kullandığı için açmadım ama fiziksel attack kullananlara kolaylık olsun derseniz açın. %80 oranda tutar

Medical Raze(Sağlık tahribi&yıkımı)

[Resim: 2a9zedx.jpg]

Bu skill rakibinizin mag defansını düşürür.Warlock için önemli bir skilldir kesinlikle açmalısınız. %80 oranda tutar.
Combat Raze: (Savaş tahribi&yıkımı)

[Resim: 348264k.jpg]

Bu skillde warlock için çok önemlidir.Karşı tarafın mag&phy attacklarını yarılar.Yani size 10k vuran bir adam bu debuffu aldıktan sonra 5k vuracaktır.
%80 oranda tutar

Courage Raze (Cesaret tahribi&yıkımı)

[Resim: f57o8g.jpg] 

Rakibinizin mag&phy defansını düşürür.Etkili bir skilldir açılması gerekir.%80 oranda tutar.

Physical Ravage: (Fiziksel Hasar)

Bu skill job war fortress war gibi alanlarda çok iş görür.Bu skill ile 10 metre içindeki 3 kişiye birden fiziksel debuff atabilirsiniz.Rakiplerinizin fiziksel defansını düşürür.%80 oranda tutar

Medical Ravage(Sağlıksal hasar)

[Resim: 2l89ceb.jpg]/2l89ceb.jpg[/IMG] 

Bu skill 10 metre içindeki 3 rakibinze birden etki eder.Rakiplerinizin mag defansını düşürür.Fortress war job war gibi ortamlarda çok iş yapar.%80 oranda tutar

Combat Ravage(Savaş hasarı)

[Resim: 2eeetrd.jpg]

Bu skill 10 metre içindeki 3 rakibinize birden etki eder.Rakiplerinizin mag&phy attacklarını düşürür.Yani rakipleriniz 10k vuruyorsa 5k vuracaklar.%80 oranda tutar

Courage Ravage (Cesaret Hasarı)

[Resim: 16kb4ls.jpg]

Bu skill 10metre içindeki 3 rakibinize birden etki eder.Rakiplerinizin mag&phy defansını düşürür.Job ve fortress war gibi ortamlarda çok iş yapar.%80 oranda tutar

Bloody Swarm serisi ( Kanlı ...... serisi)

Bu grupta açmamız gereken 2 passive vardır.Red Flower- Trap Booster.

Red Flower(Kırmızı çiçek) 

[Resim: 15673wg.jpg]

İki tane attack skillimiz vardır.Death flower ve Blood flower.Red Flower passivedir ve her upta belli bir oranda Bu iki attacklarımızın damageini arttırır.Kesinlikle açılmalıdır.

Trap Booster(Tuzak arttırıcı)

[Resim: x26rmv.jpg] 

İki çeşit tuzak skillimiz vardır.Bloody Trap ve Death Trap diye.Bu skill passive bir skilldir ve traplarımızın hasarını arttırır.

Blood serisi(Kan serisi)

Bu seride bahsettiğim attack skillerimiz ve tuzaklarımız vardır.

Blood Flower (Kan çiçeği)

[Resim: 243kef4.jpg]

Bu skill warlockun attack skillidir.Kesinlikle açılmalıdır.Zaten iki tane var mecbur açılmalıdır.

Bloody Trap(Kanlı Tuzak)

[Resim: 156fse8.jpg]

Bu skill ile rakibinizin kafasında bir kuru kafa oluşur ve patlama süresi başlar.Süresi her moba-yaratığa ya da playera göre değişen bir skilldir.Şimdi test ettim weneglerde 5 saniye sonra patlıyor [Resim: smile.gif] Hidden olarak tanımlanır. %80 oranla tutar

Death Flower(Ölüm çiçeği)

[Resim: 32zj66u.jpg]
Bu skill attack skilimizdir.2 attack skilimizden biridir ve mecburi açılmalıdır..

Death Trap(Ölüm tuzağı)

[Resim: 2ii7rlu.jpg]

Bu skill 10m içindeki 3rakiplerinize Hidden atar ve patlama süresi başlar [Resim: smile.gif] Job war Fortress war gibi alanlarda iş görür.

Soul Pressure serisi(Ruh basıncı serisi)

Bu seride stun-fog sight curseleri vardır.Sadece gerekli olanları göstericem.

Daze: (afallatmak&büyülemek&şaşkına çevirmek)

[Resim: 4ugq6v.jpg]

Belkide yaşamak için son şansınız olabilir..Rakibinize stun-faint atar.Hızlı ve seri atar açılmasını şiddet+hiddet ile tavsiye ederim.

Wrath Daze: (Büyük öfke afallatması&büyülemesi&şaşkına çevirmesi)

[Resim: 119s407.jpg]

Daze'nin 3lü versiyonudur.10 metre içindeki 3 rakibinize etki eder ve 5 saniye boyunca stun-faint statusune sokar.Her yerde iş görür geç atar ama 5 saniye rahatlatır.

Blood Aim

Bu passive ile rakibinizden vampire attackları ile daha fazla hp çalabilirsiniz.

Cruel Spell serisi(Zalim Sihir serisi)

Bu seriyi komple açmanız gerekicektir.Bu seride vampire touch-shadow armor-scream mask-reflect-vampire kiss-dusk armor ve vampire touch bulunmaktadır.Hepsinin önemli olduğunu şimdiden belirteyim.

Vampire Touch: (Vampir dokunuşu)

[Resim: 34q67ow.jpg] 

Bu skill karşıdakine disease debuffu verir.Disease debuffu tuttuktan sonra rakibinizde holy spell yok ise attığınız her debuff tutar.Yani %20 lik bir tutmama oranı var o oran ortadan kalkar.Hp çalması skillin leveline ve rakiplerinize göre değişir.

Shadow Armor: (Gölge Zırhı)

[Resim: 2r42x47.jpg]

15 saniye boyunca etrafınızdaki herkese belli bir oranda sabit hasar verir.Yakın savaş kullanan rakiplerinize karşı kullanmanızda fayda vardır.

Scream Mask (Çığlık Maskesi) 

[Resim: 2iizlls.jpg]

Partynizdeki arkadaşınıza attığınız zaman bir rakip arkadaşınıza saldırdığında scream maskın lvine göre sürekli stun-faint yer.Çok kullanışlı bir skilldir.Eğer arkadaşınıza çok kişi saldırıyorsa onu atın ve sadece seyredin.Lvi yüksekse çoktan herkes Stun olmuştur [Resim: smile.gif]

Reflect(.....) 

[Resim: qrz1xf.jpg]

Rakibinizin size vurduğu hasarı belli bir oranda tekrar ona hasar olarak geri döner.Çok kullanışlı bir skilldir açmanızı öneririm.45 saniye boyunca etkisi sürer.

Vampire Kiss (Vampir Öpücüğü) 

[Resim: v5hf6s.jpg]

Bu skill vampire touchun gelişmiş versiyonudur.15 metre içindeki 5 rakiplerinize etki eder %80 oranında disease verir.Ve rakiplerinizden hp çalar.Hp çalması skillin leveline ve rakiplerinize göre değişir.

Dusk Armor: (Akşam karanlığındaki Zırh)

Bu skill Shadow Armorun gelişmiş versiyonudur.Shadow armorun max olması lazım bunu açabilmeniz için.Yakın savaş kullanan rakiplerinize karşı etkili olucaktır açmanızı öneririm.15 saniye boyunca etkisi sürer.

Advanced Reflect(Gelişmiş .....)

[Resim: wol_error.gif]
Resmi tam boyut olarak görmek için bu bara tıklayınız.

[Resim: 2me47m1.jpg] 

Bu skill Reflect skillinin başka bir versiyonudur.Reflect ile aynı işleve sahiptir ancak advanced reflect partydeki herkese etki eder.45 saniye boyunca kullanabilirsiniz.

Dim Haze serisi(....)

Bu seride size sadece 2 skill göstericem.Slumber ve Wheel Bind.Bunları açmanız yeterli olucaktır.

Slumber: (Uyku&uyumak&pineklemek)

[Resim: 358wd37.jpg]

Bu skill rakibinizi 20 saniye boyunca uyutmaya yarar.20 saniye boyunca rakibiniz hiçbir şey yapamaz.Ancak herhangi birisi rakibinize hasar verirse sleep bozulur.

Wheel Bind(.....)

[Resim: 2v10ns5.jpg]

Bu skilli sadece chinese(çinli) karakterlere uygulayın.Çünkü bu skill panic debuffu verir.Chinese üzerinde iş yapar ve debuff attığınız chinese potu artık 5 saniyede bir kullanabilir.

Ekstra olarak bu seride Deep Slumber ve Recovery Bind i açabilirsiniz.Deep slumber 10m içindeki 3 kişiye birden etki eder ve sleep debuffu verir.Recovery bind ise panic debuffu verir 10m içindeki 3 kişiye etki eder.Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  warlock skilleri efsane 0 2,039 03-11-2017, Saat: 21:28
Son Mesaj: efsane

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.