Merih Forum Konu Dışı Dünyadan Wi-Fi Hızını 10 Kat Arttıracak Çözüm!

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wi-Fi Hızını 10 Kat Arttıracak Çözüm!

 
#1

Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) araştırmacıları geliştirdikleri çözümle kullanıcıların Wi-Fi hızlarını 10 kata kadar arttırabileceklerini belirtiyor. Daha hızlı Wi-Fi için ne yapmalıyız?


[Resim: en-iyi-wi-fi-ayari.jpg]


Kullanıcıların mobil üzerinden internet deneyimlerini gerçekleştirmek için en çok başvurdukları yollardan biri olan Wi-Fi bağlantıları, toplumsal alanlarda çeşitli sorunları beraberinde getirebiliyor.

Konser, stadyum, cafe gibi alanlarda birçok kullanıcının aynı Wi-Fi ağına erişmesinden kaynaklı olarak meydana gelen problemler, son derece düşük bir Wi-Fi hızı ve kalitesinin ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor.

Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) araştırmacıları ise kullanıcıların internet deneyimlerini arttırmak için alternatif bir çözüm geliştirmiş durumdalar. 
Kullanıcılar MIT'in yeni çözümüyle birlikte Wi-Fi hızlarını 10 kata kadar arttırabilecekler.


Wi-Fi hızınız nasıl artacak?

MIT Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarı araştırmacıları bu hafta itibariyle yayınladıkları araştırmada kullanıcıların mobil cihazları üzerinden internet bağlantılarını hızlandıracak bir çözüm üzerinde durdular.

MIT'in kablosuz internet yönlendiricilerinin daha sorunsuz bir şekilde çalışmasına odaklanan sistemi, internete girişim sıklığı ile ayarlanabilen birhız performansına odaklanıyor.

MegaMIMO adındaki sistem, Wi-Fi sinyallerinin aynı anda aynı frekans üzerinden gönderilmemesini gerekleştiriyor.
Erişim noktaları aktivitelerini koordine eden kablosuz yönlendiriciler aynı frekans üzerinden yayın sağlamayacak. Aynı yönlendirici üzerinden frekans girişinin ortadan kaldırılmasını takiben daha verimli bir internet alanıhizmeti meydana getirilecek.


[Resim: si-sosialita.jpg]


Araştırmacılar çalışmanın 10 kata daha hızlı bir Wi-Fi çözümü sunması beraberinde başarılı olarak tamamlandığını belirtiyorlar.

MegaMIMO 2.0, aynı bölge içerisinde yer alan dört bağımsız vericieşliğinde test edildi. Dört vericinin birbirleriyle olan koordinasyonsuzlukları ise mevcut performanstan dörtte bir oranında yararlanılmasına yol açtı.

Dört verici arasındaki koordineyi sağlayan MegaMIMO 2.0, her bir vericiden 3.6 kat daha verimli bir veri akışı sağlıyor.

MIT'in yeni sisteminin diğer sürümlerden ayrılan bir diğer özelliği de kullanıcı sayısı ile sistemin gösterdiği performans arasındaki ilişki.

MIT sistem verimliliğinin, kullanıcı sayısı arttıkça artış göstereceğini belirtiyor.
MIT'in söz konusu sistemi kurumsal/bireysel müşterilere sağlama noktasında bir çalışmada bulunacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor.Bul
Alıntı


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.