Merih Forum Konu Dışı Genel Yastık Seçiminin Önemi

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yastık Seçiminin Önemi

 
#1


Merhaba arkadaşlar,
Hepimiz uyurken bir takım sorunlar yaşıyoruz. Olabildiğince rahat olmasına özen gösterdiğimiz yastıklarımız bir süre sonra ezilip, pörsüyüp gidiyor. Oysa ki hepimiz biliyoruz ki, güne ağrı, tutulma ve sızlamalar ile başlıyorsak İhtiyaç duyduğunuz tek şey tüm desteği ve rahatlığı sağlayacak doğru yastık seçimi! Belirli bir uyku probleminiz yoksa, siz de her insan gibi gününüzün üçte birini uyuyarak geçirmektesiniz. Uyku bölümünün en önemli parçalarından biri ise yastıklarımızdır.
Günlük hayatta bu önemin çok az farkındayız belki ama son zamanlarda çıkan ortopedik yastıklar bu alanda bir farkıdalık yarattı ve yastığa verilen önem arttı.
Aynı durum bu ara yorgan çeşitleri için de söz konusu. Eskiden ağır, hantal ve yünb yorganlarla zor ısınabiliyorduk. Şimdilerde hafif kuş gibi ama sıcacık tutan kaz tüyü yorganları denen bir moda çıktı ki sormayın gitsin. Hem uyurken üzerinizde bir şey yokmuş gibi hissediyorsunuz hem de sıcacık uyuyorsunuz. E daha ne olsun Smile
Kısacası yastık seçimi çook ama çok önemlidir. Doğru yastığı seçmek için yatağınızı tanımanız gerekiyor. Yastık seçiminiz, kullandığınız yatağın sertliğine veya yumuşaklığına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin kullandığınız yatak sertse, normalde seçmeniz gereken yastık yüksekliğinden bir miktar daha yüksek yastıkları tercih edilebilirsiniz. Yataklardaki sertlik seviyesi arttıkça, omzun gömülme yüzdesi azalacaktır. Bu nedenle boynumuz daha aşağıda kalır. Boynu gerekli yüksekliğe ulaştırmak için daha kalın yastıklar seçilebilir. Yatağınız yumuşaksa, bu sefer de omzunuzun gömülme yüzdesi artacak ve boynunuz gerekenden yukarıda kalacaktır. Böylece rahat uykular sizleri bekliyor olabilir. 
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Aydınlatma Ürünlerinin Önemi ttec 1 820 15-02-2019, Saat: 22:21
Son Mesaj: dalaylama
  Kaliteli Botların Önemi Dilan Tahtacı 0 4,368 13-02-2018, Saat: 10:29
Son Mesaj: Dilan Tahtacı

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.