• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeninelen akademi 2024

 
#1

[Resim: gg_e740b65915803972b4.png]

Silkroad Online Türkiye’den herkese merhaba,
Yenilenen akademi sistemi ile karşınızdayız. Oyun dinamik ve etkinlik yapısında yeni bir çığır açacak olan bu revizyon ile birlikte, akademi sistemi adeta baştan yazılarak, rekabet faktörü oyun hikayesine Akademi Sistemi olarak adını yazdırıyor. 
 

 
 
Akademi Sistemi Neden Yenileniyor?
Alışageldiğimiz akademi sisteminde, oyun dinamiğine herhangi bir heyecan unsuru olmadan, tamamen standarta bağlanmış bir düzende ilerlediğinin bilincindeydik. Oyun hikayesinde yıllar geçtikçe bir çok sistem kendini geliştirirken Akademi Sisteminin bu gelişimlere yakalayamadığını değerlendirdik. Bu nedenle Akademi Sisteminin sağladığı avantajları biraz daha rekabet faktörüne dayandırmak, oyun etkinliklerine alternatif bir ödül sistemi dahil edebilmek adına bu sistemin yenilenmesine karar verdik. 
 
Yeni Sistemde Neler Hedefleniyor? 
Akademi sistemini yeniden inşa ederken; İş geliştirme ekiplerimiz, oyun içerisinde mevcut olan ancak çok da hak etmiş olduğu değeri görmeyen mevcut oyun etkinliklerini, Akademi sistemine entegre etmeyi hedefledi. 
Oyun etkinliklerinde belirlemeler yapılırken tüm karakter tiplerinin eşit avantajlara sahip olacak şekilde bir dengeleme yapılması amaçlandı. Yani STR Yapıdaki bir karakter ile INT Yapıdaki bir karakterin Akademi sisteminden puan kazanım tipleri farklı yollar ile, eşit şartlar altında gerçekleştirilmesi hedeflendi. 
Örneğin INT Karakterler Eşsiz Yaratık avlamada avantajlıyken, STR Karakterlerimizin ise Savaş Arenalarında avantajlı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle her iki sınıfa da eşit şartlarda bir ortam sunabilmek adına Yenilenen Akademi Sisteminde Savaş, Eşsiz Yaratık Avı, Kervan gibi bir çok oyun dinamiğini bu sisteme entegre ettik. 
 
Sistem Nasıl İşleyecek? 
Bildiğiniz üzere klasik Akademi Sisteminde özetle mezun edilen çaylak oyuncu sayısı ve puanına göre bir Akademi Sıralaması mevcuttu. Bu sıralamaya istinaden "Honor Buffları" dağılım yapılmakta ve oyuncularımız bu sıralamaya girmek için çaba göstermekteydi. 
Yeni sistemde bu sıralama faktörünü tamamen kaldırıyoruz. (Çaylaklar sizin adınıza üzgünüz) Artık karakter mezun ederek değil, oyun etkinliklerine katılım sağlayarak puan kazanabileceksiniz. 
Rehber sayfamızın devamında yer alacak etkinlik tiplerine katılım gösterip, puan kazanan oyuncularımız arasında bir sıralama yapılacak ve tıpkı eski sistemdeki gibi bir “Honor Buff” dağılımı gerçekleştirilecek. Bu sıralama belirli periyotlar ile sürekli olarak sıfırlanacak ve tüm oyuncularımızın her zaman maceraya dahil olmasına imkan tanınmış olacak. 
 
Puan Sıfırlaması
Sürekli olarak dinamik bir yapı oluşturmayı hedefliyoruz. Önde giden bir oyuncunun ulaşılamaz olması durumunun ne denli can sıkıcı olduğunun bilinci ile yeni akademi sisteminde puan tablosu her ay sıfırlanacak şekilde inşa edilmiştir. Bu sayede hikayeye sonradan dahil olacak oyuncularımızda maceraya kolaylıkla adapte olabilecek. 
Bu sıfırlamanın yapılmasındaki amaç, kimi zaman oyun ortamından uzak kalmak zorunda kaldığımız zamanlarda (Sınav dönemi, tatil ve iş durumları vb.) Akademi sisteminde oyuncular arasında puan uçurumları olmamasını ve yeni oyuncuların her zaman bu maceraya ortak olmasını istememizdir. Yani üzgünüz ki Atını alan Üsküdar'ı geçemeyecek. 
 
Puan Sıfırlaması Ne zaman Gerçekleşecek? 
Sıralama ve puanlar her ayın sonunda sıfırlanacaktır. Sıralama sıfırlamaya istinaden tekrar belirlenecektir. 
 
Puanlama Nasıl Belirlenecek? 
Oyun içerisindeki mevcut etkinlik ve görevlerde geniş bir yelpazede dağılım yapılarak, tüm etkinliklerin aktif olarak kullanılması hedeflendi. Bu sayede Akademi Sistemi aslında bir amaç olmakla beraber, aslında eğlencesi oldukça yüksek ancak ödül sistemi nedeni ile hak ettiği değeri görmeyen oyun etkinlikleri artık pırlanta değerinde!

Puan ve Kural Tablosu 
[Resim: gg_445f465b6d3a871547.png]

Not: Knidos sunucusunda mevcut olan eşsiz yaratık ve etkinlikler üzerinden puan elde edilebilecektir.
Şeref Sıralaması 

Elde edilen puanlar ile oluşacak sıralamanın ismine Şeref Sıralaması ismi verilmiştir. Şeref sıralamasını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz. 

Şeref sıralaması her bir sunucu için ayrı ayrı olarak belirlenecektir. 

 

Şeref Sıralaması Ödülleri

Şeref sıralamasına giren oyuncularımız, sıralamadaki yerlerine göre 4 Farklı kategoride ödüllendirme kazanacaktır. 

 

[Resim: com_honor_level_1.png] Sıra 1-5 Kral,Altın,Gümüş,Bronz Onur Madalyaları
[Resim: com_honor_level_2.png] Sıra 6-15 Altın,Gümüş,Bronz Onur Madalyası
[Resim: com_honor_level_3.png] Sıra 16-30 Gümüş,Bronz Onur Madalyası
[Resim: com_honor_level_4.png] Sıra 31-50 Bronz Onur Madalyası


Şeref sıralaması ve Puanlama her gece 00:00'da güncellenecektir. Güncellemeye istinaden ödüller 24 saat süre ile sahiplerini bulacaktır. Bir sonraki gün sıralamada yeri değişmeyen oyuncunun madalyası aynen geçerli olacak olup, sıralamadan düşen oyuncunun madalyası otomatik olarak silinecektir. 

 

Umarız yenilenen Akademi Sistemini beğenmişsinizdir. 
Keyif dolu oyunlar dileriz. 


Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sevgililer Günü Etkinliği (14.02.2024 ~ 28.02.2024) wolf 1 11 18-02-2024, Saat: 23:56
Son Mesaj: dalaylama
  2024 Sezon Güncellemesi wolf 0 10 04-02-2024, Saat: 18:57
Son Mesaj: wolf
  Silkroad Türkiye 2024 Birleşme wolf 0 26 21-01-2024, Saat: 14:28
Son Mesaj: wolf
  Yenilenen Akademi Sistemi wolf 0 28 02-01-2024, Saat: 13:12
Son Mesaj: wolf
  Yıl Sonu Etkinliği (04.01.2024 ~ 06.01.2024) wolf 1 47 30-12-2023, Saat: 10:20
Son Mesaj: dalaylama

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.